Vaša špecializovaná firma na protektorovanie pneumatík pre užitkové a nákladné vozidla, autobusy, poľnohospodárske , stavebné, ťažobné a rôzné priemyselné stroje.

V oblasti protektorovania pneumatík patríme medzi najväčších producentov v Čechách a na Slovensku s viac ako 25-ročnými skúsenosťami.
Sme moderná inovatívna spoločnosť, ktorá sídli na východe Slovenska v Sečovciach. Náš rozsiahlý sortiment zahŕňa viac ako 20 rôzných profilov vyrabaných najmodernejšou technológiou protektorovania pneumatík v dvoch procesných líniach za tepla a studena.Výroba je zabezpečená používaním vysokokvalitných materiálov od popredných výrobcov, ako sú GEYER HOSAJA, BANDAMATIC, VIPAL.

Protektorovanie pneumatík je nákladovo efektívne a enviromentálne úsporne, ktoré je z pohľadu kvality a spoľahlivosti zrovnateľné s novými pneumatikami.

ŠIMKOVIČ-PROTEKTOR znamená kvalitu, efektívnosť, flexibilitu a spoľahlivosť pre Vaše požiadavky.

HISTÓRIA

1992 - Založenie spoločnosti ŠIMKOVIČ PROTEKTOR s.r.o a získanie licencie na výrobu protektorov od spoločnosti BANDAG.

1993 - Spustenie výroby protektorovaných pneumatík studeným spôsobom ako prvý na Slovensku

1996 - Otvorenie nových skladovacích priestorov

1999 - Certifikácia spoločnosti podľa normy EN ISO 9001 certifikačným úradom TUV AUSTRIA WIEN

2002 - Udelenie homologizačného certifikátu podľa normy ECE 109 Spolkovým úradom pre motorovú dopravu Nemecko ECE 109 R – 00 0089

2003 - Zvýšenie kapacity výroby zabudovaním do procesu Drásačky RAS 90DC navaľovacieho zariadenia COLMAN typ 338 a Autoklávu IROP BU20.

2005 - Spustenie protektorovania nadrozmerných pneumatík do priemeru 2,4 m s použitím predvulkanizovaných segmentov

2010 - Rozšírenie výroby protektorovania teplým spôsobom zakúpením dvoch nových parných lisov a troch foriem na pneumatiky